(ЧАСТИНА ДРУГА)
1.
В країні Саливонії Стаття в Основному Законі є: Давати строк чималий Кожному, хто скаже, Що покращення не наступало. І така, знаєте, стоїть По всій Саливонії тиша, Що чутно, як скребеться в коморі Голодна, але усім задоволена миша.
2.
В країні Саливонії Нажаль, не все перебувало в гармонії. Були і певні вади. Якось група філологів Там захопила владу. Ні, вибори були, і майже не було змови, Але в результаті філологічних реформ із мови Деякі слова позникали. Наприклад, замість «бандити» З’явилося «радикали», Замість, вибачте, «проблядь» – «Діяч культури», Замість «базікало продажне» – «Політолог», або «політичний гуру». І в результаті тих новацій Саливонія опинилася, Знов-таки вибачте, в сраці. Одне тільки втішає – Через той приклад усім народам, Як поет, сказать маю змогу я: Будьте пильними! Бо дуже підступна та наука – Філологія!
3.
МАЛЕНЬКА ЗАГАДКА
В Країні Саливонії (Тільки, давайте, тут без іронії) Теж працюють демократичні ЗМІ. А от скільки в них брехливих тварюк та падлюк, Здогадайтесь, будь ласка, самі.
4.
ДЕРЖАВНА ТАЄМНИЦЯ
У Правителя Саливонії Чорне волосся на долоні є. Він його ховає, однак Кожний про це знає. А вийшло все так… Зібралися якось збори передвиборчі, А народ майбутньому Правителю І каже: – Вибачте! Ви тут розвели такі теревені, Я, тіпа, геній, Ну, просто янгол у галстуку, та й годі. А чи не брешете ви, добродію? – Та нехай у мене Волосся на долоні виросте, коли брешу! – Каже Правитель і всміхається, мов дитина. – Та щоб мені вік не бачити готівки! З тих самих пір ця скотина Ховає свої передні кінцівки.
5.
ЧАРІВНИЙ ТЕЛЕФОН
У Правителя Саливонії Велика сила в телефоні є! Бува, як подзвонить він До парламентського блоку: – А чому це, хлопчики, я досі не «Людина року»? Чому не маю звання «Державного героя»? Та я вас там, падли, усіх урою! Де моя пика на перших шпальтах? Чи може, вже не в головному інтересі я? Де мої портрети в храмах? Де нова фотосесія? І, знаєте, чудові результати Дає така практика. Вже на другий день Правителю дзвонять і кажуть: – Вітаємо! Вам присвоєно звання «Міс Галактика».
6.
ДУМА ПРО МОНЮ
В країні Саливонії Олігарх по імені Моня є. Безумовно, там є І олігарх Вася, і олігарх Стьопа. Але більш за всіх Не люблять Моню – І Азія, і Європа. А той Моня, між іншим, Інтересами держави переймається, І усяким нелюдям Гроші позичать намагається. Вони не повертають, а він тільки радий. І, доречі, менше за інших краде. А все одно не люблять! І чорна невдячність така є, Що навіть діти йому вслід «Моня-Шмоня» гукають. Ну, що тут поробиш? Образився Моня і… Одного дня продав усю Саливонію – Разом із мешканцями, Із паливно-енергетичним комплексом, З Правителем на троні – Одному білозубому дядечку По імені Джонні.
7.
ДУМА ПРО ПРАПОР
На прапорі Саливонії Повний Триндець на фоні є. На передньому плані – Поле і сонячні промені, А Триндець десь далеко-далеко, Мов у небі лелека. І навіть здається, що нема його, І все це тільки ввижається. Але поступово Триндець наближається, Наближається, Потім поле чорніє, а сонечко гасне… Ні, все ж таки прапор у Саливонії класний! Немов мультіки дивишся Із живими малюнками. Шкода тільки, що Триндець там живе Не лише на прапорі, І ніхто не бачить від нього порятунку. |